Ben SAna TutsaK seN BAna YAsaK!!!

AlAnImA HoŞ GeLdİnİz ...İyİ EğLeNcEler Üye OLduğuNUz ZaMan SizlEre Daha İYi HiZmEt VereCEĞimİze iNaNIyoRuz

AnasayfaPoRtALTakvimGaleriSSSAramaKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

YAPAY ZEKA(botego)

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
Admin

Adminstrators Adminstrators
1 2
3 4

Rep Sistemi
Başarı Puanı Başarı Puanı:
0/0  (0/0)
  Seviye Seviye:
0/0  (0/0)
  Kötü İzlenim:( Kötü İzlenim:(:
0/0  (0/0)

MesajKonu: YAPAY ZEKA(botego) C.tesi Mayıs 31, 2008 3:36 pm

Nasıl çalışıyor?

Botego, öngörülen ve veritabanına kaydedilen soru kalıpları ile cevaplar, ve önceden tanımlanmış senaryolar çerçevesinde kullanıcıya yanıt vermek ilkesine dayanarak işler. Ancak, patent başvurusu yapılmış bir algoritma sayesinde, kullanıcı soruyu veritabanındaki haliyle sormasa da, sistem soruyu "yorumlar" ve konuyla ilgili cevabı verir. Konuyla ilgili olabilecek birden fazla soru varsa, kullanıcının tercihi sorularak istenen bilgiye kolayca ulaşması sağlanır.

Ayrıca, Botego kullanıcıların girdilerini işleyip, bilgi birikimini sürekli arttırır. Kullanıcı, tek kelimelik komutlar girerek ana başlıklar hakkında bilgi alabilir, ya da bazı anahtar kelimeler yardımıyla daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilir.

Kullanıcının muhtemel yazım hataları da düzeltilerek, diyaloğun her durumda sonuca ulaşması sağlanmaktadır.

SİTEYE GİRMEKİÇİN TIKLA

Misafir SİTEMİZE HOŞGELDİN...
Kullanıcı profilini gör http://tutsak.forumm.biz

YAPAY ZEKA(botego)

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası